Drop Down Menu

 

Hoş Geldiniz

Ana Sayfa
Hakkımızda
Hizmetlerimiz
Fiyatlarımız
Servis Bölgelerimiz
Referanslar
İletişim

Hizmetlerimiz

Halı Yıkama
Koltuk Yıkama
Yorgan Yıkama
Yerinde Yıkama
Saçak Tamiri
Overlok
Ücretsiz Servis

Hizmet Bölgelerimiz

Sarıyer Halı Yıkama
Ortaköy Halı Yıkama
Eyüp Halı Yıkama
Şişli Halı Yıkama
Beşiktaş Halı Yıkama
Fulya Halı Yıkama
Beyoğlu Halı Yıkama
Okmeydanı Halı Yıkama
Feriköy Halı Yıkama
Fatih Halı Yıkama
Gaziosmanpaşa
Kağıthane Halı Yıkama
Seyrantepe Halı Yıkama
Sanayi Yıkama
Çeliktepe Halı Yıkama
Çağlayan Halı Yıkama
Gültepe Halı Yıkama
Gülbağı Yıkama
Mecidiyeköy Halı Yıkama
Dört Levent Halı Yıkama
Armutlu Halı Yıkama
Reşitpaşa Halı Yıkama
İstinye Halı Yıkama
Yeniköy Halı Yıkama
Gürsel Mah. Yıkama
Örnektepe Halı Yıkama
Çıksalın Halı Yıkama
Halıcıoğlu Halı Yıkama
Fetihtepe Halı Yıkama
Piyale Paşa Halı Yıkama
Keçeci Piri Halı Yıkama
Mahmut Şevket Paşa
Kasımpaşa Halı Yıkama
Sütlüce Halı Yıkama
Edirne Kapı Halı Yıkama
Nurtepe Halı Yıkama
Güzeltepe Halı Yıkama
Alibeyköy Halı Yıkama
Yeşilpınar Halı Yıkama
Kazımkarabekir
Topkapı Halı Yıkama
Akatlar Halı Yıkama
Ulus Halı Yıkama
Etiler Halı Yıkama
Hisar Uçtu Halı Yıkama
Bebek Halı Yıkama
İstatistikler
Aktif Ziyaretçi 2
Bugün Tekil32
Toplam Tekil 85671
Ip 54.82.20.59

Dokuma Saçak Tadilat

El dokuma halıların tamiri

halı tamiri tecrübemizle orjinal saçak tamiri (püskül tamiri) yada halılarınızın çürümüş bölgelerini onarımı, çıkmayan ağır leke ve boya karışmalarından dolayı kullanılamaz halde olan halılarınız ile ilgili bütün problemli Halılarınızın tadilatı.

El dokuma halı sanatı modern batı dünyasında yoktur.Bir halı tamircisi halı tamirinden önce el dokuma halıyı tanıması gerekir.El dokuma halılar zamana karşı yarışarak değil ,her düğüm atarken dikkat ederek,sabırla,özenle dokunmaktadır.

 

Halı tamiri işlemine başlamadan önce tamir yapılacak el halısının mutlaka halı yıkama işleminin yapılması gerekir.Halı temiz olduğunda renkler tam olarak ortaya çıkar. halının hasarı ondan sonra incelenmelidir. Daha sonra ayni renk iplikler temin edilip tezgaha konan halı tamir işlemine başlanır.


Saçak tamiri, halılarda en çok görülen zararlardır. Çamaşır suyu gibi aşındırıcı ağartıcılar kullanılarak yapılan halı yıkama ve fazla kirli ortamda kalması sonucu dokusunda biriken kirler, sökülmeye başlayan ipliklerin gerekli zaman içinde onarılamaması gibi nedenlerle saçaklar dökülmekte ve renklerini yitirmektedir. Makine halılarında güzel görünüm amaçlı olan saçaklar; el halılarında hem güzel görünüm hem de uzun ömürlü olması için yapılmaktadır. El halılarında özellikle uzun ömürlü olabilmesi için ve gövdenin korunabilmesi için çok önemlidir. Bunun en önemli nedeni; atma ipliklerinin ( halının içinden saçaktan saçağa giden düğümlerin atıldığı en temel parça ) saçaklara bağlı olmasıdır. Saçaklardaki bu ipler saçak üzerindeki düğümlerle sağlamlaştırılır. Böylece atma ipleri gevşemez ve halının rengini veren düğüm atılmış iplikler çözülüp dökülmez.

 

Halı Tamiri ve Restorasyonu

Halı tamirinin en zor ve ustalık isteyen türü gövde de bulunan tamiratlardır. Büyük bir ustalıkla yapılan, çok zor bir sanat olan halı tamiri; hemen her yönüyle yeni halı dokunmasında daha zordur. Özellikle el halılarında oluşan zararlar çok önemlidir. Ciddi zarar görmediği sürece çok dayanıklıdır. Yırtılma, çürüme, sökülmeler gibi nedenlerle zarar gören el halıları; yapıldıkları malzemelerin özellikleri ( yün, yün ile pamuk yada sentetik iplik karışımları, pamuk, kaşmir, ipek ) ve türünün dokuma tekniği nedeniyle çözülmeye başlar. Çözülme önlenemez ise uzun zaman kullanılamaz. Bu nedenle el halılarının özelliği olan onlarca yıl kullanılabilirlik sürdürülemez. Şirketimizce yapılan tamirlerimiz halılarınızı en iyi haline getirebilecek ustalarımız tarafından yapılmaktadır. Ayrıntılı bilgi almak ve önerilerimizi öğrenmek için iletişim sayfamızdan yararlanabilirsiniz. İletişim

 

 
 

Akanlar Halı ve Koltuk Yıkama Fabrikası